Chorvatsko

Vlastně celé Jadranské pobřeží s četnými ostrovy je velmi lákavé - města Rijeka, Split, Zadar, Makarska,Tučepi a další, dále ve vnitrozemí Plitvická jezera - soustava jezer ve vápencové krajině. Chorvatsko je pro Čechy jedna z nejvíce navštěvovanějších zemí...
pokračování popisu na serveru Wikipedie.org

Kontaktujte nás

Telefon: 777 253 993

Časté otázky a odpovědi

Co zahrnují Vaše služby?

Dalo by se odpovědět jednou větou, tedy že zajišťujeme kompletní servis na klíč. To zahrnuje především (bez nároku na úplný výčet) tyto služby:

 

Jak bude probíhat prohlídka nemovitosti?

Jednoduše se domluvíme na termínu, který Vám bude vyhovovat. V případě zájmu Vám pošleme odkazy na hotely v lokalitě prohlídek, kde byste si rezervovali alespoň 1 noc. Toto můžeme zajistit i my. Dále Vám dáme kontakt na kolegu či kolegyni, která s Vámi bude realizovat prohlídky. To znamená, že do hotelu přijedete po vlastní ose a u hotelu Vás vyzvedne náš zástupce s vlastním autem. Poté již jen následujete našeho zástupce.

Kde skládám rezervaci?

Pokud si vyberete konkrétní nemovitost a chcete ji ihned rezervovat, záleží na prodávajícím, jaký postup je ochotný akceptovat. Možnosti jsou následující:

a)    Na místě zaplatíte částku (např. 500 – 1000 Euro – záleží na domluvě s prodávajícím) s tím, že Vám bude vystaveno potvrzení o přijetí zálohy. Pokud si koupi náhodou rozmyslíte, v takovém případě je záloha většinou nevratná. Záleží však na konkrétní domluvě resp. konkrétním smluvním ujednání.

b)    S prodávajícím se domluvíte ústně, že nemovitost koupíte. My ihned začneme připravovat předkupní smlouvu na částku 10 % z kupní ceny. Tu již můžete podepsat z ČR a poslat poštou na naši adresu zástupce. Podpis nevyžaduje notářské ověření. Jakmile smlouvu podepíše také prodávající, smlouva zůstává u našeho zástupce do doby, dokud nepošlete peníze. To, že smlouvu podepsal i prodávající Vám prokážeme zasláním scanu smlouvy). Poté je smlouva zaslána zpět Vám, druhý originál obdrží prodávající. V této smlouvě je rovněž uvedeno datum, dokdy musí být uzavřena řádná kupní smlouva a kdy doplatíte zbytek, tj. 90 % kupní ceny. To vše lze opět provést z ČR. Podpis musí být ověřen notářem pouze u prodávajícího. Smlouvy jsou naším zástupcem předány do notářské úschovy do doby, dokud není připsána kupní cena na účet prodávajícího. Poté notář smlouvy vydá (na základě bankovního potvrzení o převodu peněz) a jsou předány opět naším zástupce na základě plné moci na příslušná místa – katastr, finanční úřad apod. Plnou moc musí mít náš zástupce k tomuto účelu od klienta udělenou.

 

Kdo připravuje smlouvy, když neumím chorvatsky?

Smlouvy vždy připravuje osvědčený chorvatský právník, který pro nás pracuje externě (účtuje si 1 % z kupní ceny nemovitosti).Následuje kvalifikovaný právní překlad do češtiny, poté putuje smlouva ke klientovi k odsouhlasení resp. k připomínkování.

Kdo platí daň z převodu nemovitosti a v jaké výši?

Daň z nemovitosti kupující a činí 5 % z ceny nemovitosti. Pokud je však kupovaná nemovitost vlastněna právní společností (nejčastěji v případech nových objektů, které staví developeři, investoři, apod.), pak je zmíněných 5 % vypočteno pouze z ceny pozemku, což je výrazná úspora. Nicméně jedná se o jednorázovou daň. V dalších letech žádnou další daň neplatíte.


© 2013 - www.chorvatskereality.cz, ComSTAR Prague s.r.o.