Chorvatsko

Vlastně celé Jadranské pobřeží s četnými ostrovy je velmi lákavé - města Rijeka, Split, Zadar, Makarska,Tučepi a další, dále ve vnitrozemí Plitvická jezera - soustava jezer ve vápencové krajině. Chorvatsko je pro Čechy jedna z nejvíce navštěvovanějších zemí...
pokračování popisu na serveru Wikipedie.org

Kontaktujte nás

Telefon: 777 253 993

Proč právě Chorvatsko – všeobecné informace o této lokalitě

Finanční aspekt

Pořídit si právě teď nemovitost v Chorvatsku není vůbec špatné ekonomické rozhodnutí. Vzhledem k současné situaci na realitním trhu a rychle ubývajícím volným pozemkům v těsné blízkosti u moře může být koupě nemovitosti v této zemi výhodnou investicí. Ceny domů, bytů i pozemků zde totiž prudce klesají. V roce 2013 se propadly ceny nemovitostí oproti předchozímu roku až o pětinu. Tento pokles navíc trvá už delší dobu, Chorvatsko se dostává do poměrně hluboké dluhové krize. Stát je předlužený, mezi lidmi je čím dál míň peněz, a tak se jim nechce kupovat nemovitosti do osobního vlastnictví. Proto ceny padají. V některých lokalitách je cena za metr čtvereční dokonce nižší, než byla pořizovací cena nemovitosti, tedy za kolik se postavila.

Jelikož je již Chorvatsko členský stát EU, není zde problém koupit nemovitost přímo na sebe, tedy fyzickou osobu. Chorvatský zákon o vlastnictví nemovitosti dává občanům všech zemí EU stejná práva při nákupu nemovitosti, která má občan Chorvatska. Můžete si zde tedy koupit nemovitost na své jméno jako fyzická osoba bez nutnosti zřizovat povolení od ministerstva nebo zakládat právnickou osobu. Jedinou výjimku představují lesy, zemědělská a lesní půda a vodní plochy, které cizinec koupit nemůže. Nemovitosti může kupovat i česká právnická osoba. Vstup Chorvatska do EU navíc poskytnul zahraničním vlastníkům realit možnosti k získání zajímavého výnosu z případného dalšího pronájmu nemovitosti.

Můžete si pořídit apartmány u moře, řadové domky či samostatné vily, nebo si koupit pozemek a dům si postavit dle vlastních představ. Seženete zde rovněž staré kamenné domy, zde je však nutno většinou počítat s rekonstrukcí. Můžete se kochat výhledy na moře, nebo zakotvit dále v kopcích s výhledem do malebné krajiny. Malou nemovitost zde pořídíte od 60 000 Eur.

 

Půvab lokality a chorvatského naturelu

Chorvatsko, tedy Republika Hrvatska, jedna z nástupnických zemí bývalé Jugoslávie, je u Čechů stabilně oblíbená destinace především letních dovolených již několik desetiletí. Tuto skutečnost podporuje i fakt, že Chorvatsko je dopravně dostupné, s postupným dobudováním chorvatských dálnic na hlavních tazích se lze autem dostat až na jih poměrně bez problémů. Další výhodou je jazyková příbuznost obou národních jazyků.

Zájem o nemovitosti v Chorvatsku se logicky orientuje na přímořské oblasti, ačkoli pouhým omezením na moře bychom se ochudili o krásné vnitrozemí Chorvatska i jeho nádherné hory. K nejoblíbenějším lokalitám přesto patří Dalmácie, Bibinje, Split, Trogir, Makarská riviéra, Zadar, ostrovy Brač, Hvar a Korčula, stejně tak poloostrov Istria na severním pobřeží Chorvatska, který využívali již staří Římané coby lázně pro jeho příhodné podnebí. Stálému celoevropskému věhlasu se těší i Dubrovnik (je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO), který má ambice stát se podobně exkluzivní destinací jako letoviska na Francouzské riviéře.

Chorvaté jako národ jsou přátelští a otevření, svou náklonnost dávají často a rádi najevo, v jejich žilách pulzuje přeci jižanská krev, která je předurčuje ke vřelosti a milému přístupu ke všem záležitostem.

Co se týče architektury, naleznete zde velké množství kulturních památek ze všech historických období. To je dáno především prolínáním různých kultur. V přímořské části se podepsal vliv středomořské kultury, můžete zde tím pádem najít mnoho památek řecké a římské antiky. Naopak vnitrozemí Chorvatska bylo součástí středoevropského kulturního okruhu, vyznačuje se tedy četnými historickými nálezy světového významu, zříceninami starých hradů a zámků, tvrzí, pozdními středověkými kulturními památkami a rovněž architekturou baroka. Milovníci slunce přijíždějí do Chorvatska v létě, milovníci historie po celý rok.

Přírodu Chorvatska netřeba dlouze představovat, je velmi bohatá a rozmanitá – od přímořských oblastí až po horské masivy. Mořské pobřeží nabízí nepřeberné množství překrásných oblázkových a písečných pláží. Za tu nejkrásnější je v Chorvatsku považována pláž Zlatni rat v letovisku Bol na ostrově Brač. Je zde také množství národních parků a přírodních rezervací. Nejznámějším národním parkem jsou Plitvice, a to díky nesmrtelnému filmu Vinnetou, který se tu více než před 50 lety natáčel. Dalšími lákadly jsou nádherné vodopády či krasové pohoří Biokovo, které je nejvyšší a zároveň také nejdelší. Na ostrově Pag se můžete zase nechat zlákat kvalitním ovčím sýrem, který se zde přímo vyrábí z ovčího mléka.


© 2013 - www.chorvatskereality.cz, ComSTAR Prague s.r.o.